Arsenali i gatshëm ta shesë Aubameyangun për një çmim shumë të ulët

03 Qershor 2020

Arsenali është përgatitur që Pierre-Emerick Aubameyang të përfundojë kontratën e tij sezonin e ardhshëm dhe të shitet për një çmim të arsyeshëm.

Sipas mediumit The Sun, Topçinjtë do ta mbajnë Aubameyang deri në fund të kontratës së tij nëse nuk mund të marrin një çmim të mirë për të këtë verë.

Aubameyang do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij të Emirateve dhe deri tani i ka rezistuar të gjitha përpjekjeve të klubit për të zgjatur qëndrimin e tij.

Lexo po ashtu: Aubameyang nuk ka pranuar ofertë nga Arsenali për kontratën e re

Por, Arsenali nuk do të frikësohet për shitjen e sulmuesit të tyre vetëm për të shmangur rrezikun e humbjes së tij për asgjë vitin e ardhshëm.

Kur Barcelona bëri një hetim në tentativë në afatin e janarit, ata u trembën shpejt pasi u kërkuar nga çmim prej 50 milionë funtesh.

Lexo po ashtu: Ish futbollisti i Arsenalit, Aliadiere: Aubameyang do të shitet për pak para

Por, vlera e tij ka rënë në vazhdën e pandemisë së coronavirusit e cila ka shkatërruar buxhetin e transferimeve të çdo klubi.

Tani Arsenali mendon ta shesë lojtarin për 20 milionë funte pasi që sulmuesi mbush 31 vjeç këtë muaj. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com