Arsenali synon vazhdimin e fitore në ndeshjen ndaj Wolvesit, formacionet zyrtare

04 Korrik 2020

Wolverhampton Wanderers dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Topçinjtë janë mysafir të Ujqve në takimin e vlefshëm për javën e 33-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në Molineux me fillim nga ora 18:30.

Ekipi i Mikel Arteta vjen nga dy fitore radhazi dhe synon të tretën radhazi për të ëndërruar një pozitë që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

📍 Molineux
🐺 Home of @Wolves

We'll have today's team news in approximately 15 minutes – but how would you line us up for this one?#WOLARS pic.twitter.com/cFOY4VekZ2

— Arsenal (@Arsenal) July 4, 2020

Në anën tjetër, vendasit gjithashtu janë në formë të lartë me tri fitore radhazi dhe duan ta vazhdojnë këtë seri për të mbetur gjithashtu në garë për një pozitë që i dërgon në Champions.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te londinezët nga minuta e parë luajnë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Wolves: Patricio; Boly, Coady, Saïss; Doherty, Dendoncker, Neves, Moutinho, Jonny; Adama, Raul.

Here's how Wolves line-up for this evening's @premierleague fixture against @Arsenal. #WOLARS

📋🐺 pic.twitter.com/XvDG8eadgR

— Wolves (@Wolves) July 4, 2020

Arsenal: Martinez; Mustafi, Luiz, Kolasinac; Cedric, Ceballos, Xhaka, Tierney; Aubameyang, Nketiah, Saka.

📋 Today's team news…

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @BukayoSaka87 returns to the XI
🇵🇹 @OficialCedric makes his first start
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @EddieNketiah9 leads the attack

#️⃣ #WOLARS

— Arsenal (@Arsenal) July 4, 2020

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com