Arsenalin e pret udhëtim i vështirë te Sheffield United, formacionet zyrtare

28 Qershor 2020

Arsenalin e pret një udhëtim i vështirë në kuadër të çerekfinales në Kupën FA.

Londinezët do të luajnë në udhëtim te Sheffield United, një skuadër që ka ditur t’i shkaktojë probleme ekipeve të mëdha.

Dy skuadrat synojnë kalimin në gjysmëfinale për të mbetur me shpresë për finalen e madhe.

It won’t be the same without you.

16 weeks on, we’re back at home 🏡 pic.twitter.com/zMoWohBSKN

— Sheffield United (@SheffieldUnited) June 28, 2020

Kujtojmë që skuadra e parë që ka siguruar plasmanin në gjysmëfinale të Kupës FA është Manchester United që eliminoi Norwichin vetëm pas kohës shtesë.

Të dy trajnerët Wilder dhe Arteta kanë publikuar tanimë formacionet zyrtare për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Chris Wilder has made three changes to his side for this afternoon’s FA Cup quarter-final against Arsenal.

‘Keeper Dean Henderson returns in goal, while John Egan & Oli McBurnie also return to the side.#SUFC 🔴

— Sheffield United (@SheffieldUnited) June 28, 2020

Sheffield Utd: Henderson, Basham, Egan, Robinson, Baldock, Stevens, Norwood, Lundstram, Fleck, McGoldrick, McBurnie.

🚨 Five changes from Southampton

➡️ Maitland-Niles, David Luiz, Willock, Kolasinac, Lacazette
⬅️ Bellerin, Holding, Ceballos, Aubameyang, Nketiah#EmiratesFACup

— Arsenal (@Arsenal) June 28, 2020

Arsenal: Martinez, Mustafi, David Luiz, Tierney, Maitland-Niles, Xhaka, Willock, Kolasinac, Pepe, Lacazette, Saka. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com