Arthur: Po vij te një klub i madh

30 Qershor 2020

Transferimi i ri i Juventusit, Arthur Melo, e ka falënderuar klubin italian për interesimin e vazhdueshëm për shërbimet e tij.

Braziliani e kompletoi transferimin te Zonja e Vjetër të hënën, në një marrëveshje shkëmbimi me Miralem Pjanicin, i cili shkoi te Barcelona.

“Faleminderit Juventus pĂ«r interesimin e madh pĂ«r mua”, ka shkruar mesfushori nĂ« Instagram.

View this post on Instagram

Ringrazio per il grande interesse da parte della @Juventus per l'integrazione alla società. Sò di andare ad appartenere ad un grande club; ci aspettano molte sfide da superare insieme ai bianconeri. ⚜ Ahora enfocados en el presente, tenemos objetivos importantes en Barcelona y voy a seguir hasta el final dándolo todo: por mis compañeros y todos los aficionados. Moltes gràcies pel suport! Fins demà.

A post shared by Arthur Melo (@arthurhmelo) on Jun 29, 2020 at 9:08am PDT

“E di se po vij te njĂ« klub i madh; shumĂ« sfida po na presin pĂ«r t’i tejkaluar sĂ« bashku”, ka theksuar ai mĂ« tej.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Arthur Melo transferohet te Juventusi

23-vjeçari është zotuar se do të japë gjithçka te Barcelona, ku do të luajë deri në mbyllje të sezonit.

“Tash, jam i pĂ«rqendruar nĂ« tĂ« tashmen. Kam objektiva tĂ« rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r tĂ« arritur me BarcelonĂ«n dhe do tĂ« vazhdoj deri nĂ« fund tĂ« sezonit, duke dhĂ«nĂ« gjithçka pĂ«r bashkĂ«lojtarĂ«t dhe tifozĂ«t”, ka deklaruar Arthur. /Telegrafi/

OFFICIAL | Juventus agree deal with @FCBarcelona to sign @arthurhromelo and for the sale of @Miralem_Pjanic.

— JuventusFC (@juventusfcen) June 29, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com