Ashley Young: Te Solskjaeri e shoh Fergusonin

12 Shkurt 2019

Futbollisti i Manchester Unitedit, Ashley Young e lidhi ndikimin e Ole Gunnar Solskjerit në ekip sikur të Sir Alex Fergusonit.

Norvegjezi erdhi në postin e trajnerit pas shkarkimit të portugezit Jose Mourinho, i cili u largua shkaku i rezultateve të dobëta me Djajtë e Kuq.

Trajneri deri më tani ka fituar dhjetë nga 11 ndeshjet e gjertanishme dhe tashmë thuhet se do të qëndrojë më gjatë se deri në verë.

Ashley Young (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

“Kur e pashĂ« punĂ«n e Oles, mendova se ishte kthyer Alex”, tha mesfushori me tipare mbrojtĂ«se.

“Ai Ă«shtĂ« i angazhuar meMike Phelan, ish-asistentin e Fergusonit si dhe Michael Carrickun”, shtoi ai.

Solskjaer Ă«shtĂ« arsyeja kryesore pĂ«r ringjalljen e Unitedit, por fokusi nĂ« detyrat ofensive, e cila me siguri ndjehet te lojtarĂ«t, gjithashtu mund t’i sjellĂ« njĂ« punĂ« tĂ« qĂ«ndrueshme trajnerit nĂ« “Old Trafford”.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Young vazhdon kontratën për një vit te Unitedi

Ndryshe, Young ka nënshkruar kontratë të re me klubin anglez dhe do të qëndrojë së paku deri në vitin 2020. /Telegrafi/

www.telegrafi.com