Asistim i mrekullueshëm nga Rashica – kundërshtarët e rrëzuan, por ai i ulur në tokë asiston për golin e gjashtë të Werderit

27 Qershor 2020

Werder Bremen nën regjinë e Milot Rashicës është duke shënuar fitore me rezultat 6-1.

Rashica fillimisht shënoi një gol në minutën e 27-të për 2-0, por ishte meritor edhe tek goli i katërt, i pesti dhe i gjashtë i Werderit.

Fillimisht  goli i katërt erdhi pas goditjes së tij, nga topi i kthyer shënoi Davy Klaassen (4-0).

Ai e nisi edhe aksionin e goli të pestë që u shënua nga Osaka, pasi dërgoi një top të bukur te Gebre Selassie.

Duhet të ceket që ylli ynë gaboi te goli i vetëm i Koln, pasi Rashica ktheu një top prapa që u kthye për asistim për sulmuesin e Koln, Dominick Drexler, që shënoi për 5-1.

Tek goli i gjashtë Rashica ishte brilant.

Le 4ème but de la saison pour Sargent 🇺🇸 qui porte le score du Werder Brême à 6-1 !
Place aux barrages pour se maintenir ! 💪🏻 pic.twitter.com/g5AxQ3qHps https://t.co/GBfhWaXRQm

— Arnaud_S7📝⭐️⚽️ (@ArnaudSalas) June 27, 2020

Në duel me dy mbrojtës, ai rrëzohet, por ashtu në tok pason një top të bukur për Joshua Sargent që shënoi për 6-1. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com