Astana – Man Utd, formacionet zyrtare – Solskajer luan me lojtar tĂ« rinj

28 NĂ«ntor 2019

Astana dhe Manchester Unitedi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën e Evropës.

Djajtë e Kuq janë mysafirë të Astanas në ndeshjen e pestë të vlefshme për grupin L.

Ekipi i Ole Gunnar Solskajer ka siguruar tashmë kalimin e grupeve dhe do të luaj për prestigj këtë takim në Kazakistan.

Checking in at the Astana Arena 📍#MUFC #UEL pic.twitter.com/4EPqw5ddia

— Manchester United (@ManUtd) November 28, 2019

Kështu, trajneri norvegjez ka vendosur të luaj në këtë ndeshje me lojtar të rinj, përveç portierit Grant, Luke Shaw dhe Jesse Lingard janë lojtar

Astana: Eric; Rukavina, Logvinenko, Postnikov, Shomko; Maevski, Sigurjonsson; Beysebekov, Rotariu, Murtazayev; Khizhnichenko.

Man Utd: Grant; Laird, Tuanzebe, Bernard, Shaw; Garner, Levitt, Lingard; Gomes, Chong, Greenwood.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com