Atalanta 1-1 Manchester City, notat e lojtarëve

06 NĂ«ntor 2019

Atlanta dhe Manchester City janë ndarë në paqe në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Golin pĂ«r skuadrĂ«n italiane e shĂ«noi Mario Pasalic (49’), ndĂ«rsa pĂ«r Citizen golashĂ«nues ishte Raheem Sterling (7’).

Atalanta ishte skuadĂ«r pĂ«r njĂ« nuancĂ« mĂ« e mirĂ«, derisa mori notĂ«n e pĂ«rgjithshme 6.69, me Cityn qĂ« u vlerĂ«sua 6.52 – diferencĂ« e ngushtĂ« mes dy skuadrave.

Atalanta vs Manchester City (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Mario Pasalic, shkaku i goli të shënuar, gjersa mori notën 8.2.

Lexo po ashtu: Dy gola tĂ« shĂ«nuar, Kyle Walker u fut nĂ« portĂ« – Atalanta dhe City ndajnĂ« pikĂ«t nĂ« ndeshjen dramatike

Portieri i skuadrës angleze, Claudio Bravo ishte fytyra më tragjike e këtij takimi, e që u vlerësua me 5.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Atalantës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com