Atletico do të konkurrojë me klubet tjera për shërbimet e Joao Felix

12 Qershor 2019

Atletico Madridi është i gatshëm që të konkurrojë me Manchester Cityn dhe klubet tjera për shërbimet e talentit të Benficas, Joao Felix.

Goal raporton se klubi spanjoll shpreson që ta bindë portugezin që ta vazhdojë karrierën në Wanda Metropolitano duke i siguruar se do të luajë në ekipin e parë.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Joao Felix

Felix u bë sensacion në sezonin e kaluar duke shënuar 20 gola dhe duke dhuruar 11 asistime në 43 ndeshje në të gjitha garat me Benfican.

Për këtë arsye, lista e klubeve që presin në radhë për shërbimet e 19-vjeçarit është e gjatë.

Krahas Cityt, shërbimet e tij i kërkojnë klubet e mëdha, si Real Madridi, Manchester Unitedi dhe Juventusi, mirëpo besohet se ekipi i Pep Guardiolas është favorit për nënshkrimin e tij. /Telegrafi/

www.telegrafi.com