Atletico Madrid 1-3 Real Madrid, notat e lojtarëve

09 Shkurt 2019

Real Madridi ka arritur të fitojë në udhëtim te rivali i urryer, Atletico Madridi, me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në La Liga.

Mbretërit kanë arritur edhe fitoren e pestë me radhë në kampionatin spanjoll dhe janë ngritur në pozitën e dytë pas fitores ndaj Atleticos.

Golat nĂ« kĂ«tĂ« ndeshje u shĂ«nuan nga Antoine Griezmann (25′) pĂ«r vendasit, ndĂ«rsa pĂ«r Realin shĂ«nuan Casemiro (16′), Sergio Ramos (42′) dhe Gareth Bale (74′).

Lexo po ashtu: Madridi është i tyre, Mbretërit sundojnë edhe në Wanda Metropolitano  

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori brazilian Casemiro, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Thomas Partey që u notua me 5.1.

Atletico:

Real Madrid:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com