Atletico Madrid insiston për Hysaj por kujdes Juven!

11 Qershor 2019

Nuk është më një sekret që Elseid Hysaj nuk do të jetë më pjesë e Napolit, nuk është as sekret që Hysaj nuk bën pjesë në planet e Ancelottit, i cili kërkon anësorë të aftë të depërtojnë deri në zonën e kundërshtarit, sekret mbetet vetëm ku do të luaj Hysaj sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi shkodran pëlqehet shumë nga Atletico por oferta e madrilenëve nuk shkon më shumë se 20 milion euro. Napoli kërkon të paktën 25, duke hequr dorë dhe nga klauzola e largimit prej 50 milion euro.

Hysaj La Gazzetta

“La Gazzetta dello Sport” vijon tĂ« insistoj nĂ« kĂ«tĂ« pikĂ«, Napoli dhe Atletico mund tĂ« bien nĂ« kompromis gjithnjĂ« nĂ«se ndĂ«rmjet tyre nuk futet Juventus dhe Sarri. VetĂ« agjenti i Hysaj, Mario Guiffedi nuk e mohon njĂ« transferim tĂ« tillĂ«.

Hysaj Corriere

Hysaj te Juventusi? PĂ«rse nuk duhet tĂ« shkoj. ËshtĂ« njĂ« profesionist, fjalĂ«n tradhtar nuk e pranoj nĂ« futboll. JanĂ« tĂ« gjithĂ« profesionist dhe bĂ«jnĂ« çfarĂ« Ă«shtĂ« e drejtĂ« pĂ«r karrierĂ«n e tyre. Juventusi Ă«shtĂ« shoqĂ«ria mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme nĂ« Itali. Dy vite mĂ« parĂ« e kĂ«rkuan Hysaj por qĂ«ndroi te Napoli nĂ« shenjĂ« falĂ«nderimi dhe i vetĂ«dijshĂ«m se mund tĂ« fitonin titullin”, u shpreh Giuffredi duke pranuar ndĂ«r tĂ« tjera ofertĂ«n e ardhur nga ana e Atleticos:

Hysaj

“Ishte njĂ« ofertĂ« nga ana e Atleticos por ishte e ulĂ«t nĂ« raport me 25 milion qĂ« kĂ«rkon Napoli, gjithsesi nuk mund ta vlerĂ«soj un sa kushton Hysaj. Atletico Ă«shtĂ« njĂ« klub qĂ« nuk mund ti thuash jo pĂ«r mĂ« tepĂ«r qĂ« Hysaj ka dĂ«shirĂ« tĂ« provoj njĂ« aventurĂ« tĂ« re jashtĂ« ItalisĂ«, ka ardhur momenti pĂ«r njĂ« eksperiencĂ« tĂ« re”.
(BalkanWeb)

www.balkanweb.com