Atletico Madridi prezanton fanellat e para për sezonin e ardhshëm – Klasike, por shumë të bukura dhe domethënëse

03 Korrik 2020

Atletico Madridi ka prezantuar sot (e premte) gjatë ditës fanellat e para apo ato që cilësohen si të shtëpisë, të cilat do t’i bart në sezonin 2020/21.

Klubi spanjoll nuk ka pritur mbylljen e sezonit 201/20 për të prezantuar fanellat e sezonit të ardhshëm pasi tashmë ka prezantuar ato dhe ka treguar domethënien e tyre.

“Fanella e shtëpisë e Atletico Madridit për sezonin 2020/21 mishëron vlerat e qëndrueshme të klubit përmes një interpretimi klasik të ngjyrave të tyre të famshme nën pretendimin e Zemrës sonë që na bashkon”.

♥️ Our heart unites us, Atleti unites us.

🤩 Your Atleti home kit for the 20/21 season!

🔗 https://t.co/fjYX5s735O

🔴⚪ #AúpaAtleti pic.twitter.com/ZrXyIAJOZB

— Atlético de Madrid (@atletienglish) July 3, 2020

“Këto karakteristika reflektohen në një dizajn të ri i cili feston trashëgiminë e pasur të klubit tonë me fanellën e veshur me stil klasik, dhe kap atë frymë të veçantë Atleti në vija të kuqe vertikale të çrregullta e të zjarrta”.

“Vijat tradicionale Kuq dhe Bardhë mbulojnë pjesën e përparme, të pasme dhe mëngët e fanellës dhe janë shtrembëruar pak për të krijuar një ndjenjë moderne”.

[🎥] Take a closer look at our new home kit…

Available NOW‼️❕‼️

➡️ https://t.co/1Twd3os1S1

🔴⚪ #AúpaAtleti pic.twitter.com/CCtps0mCJP

— Atlético de Madrid (@atletienglish) July 3, 2020

“Një jakë e palëvizshme e kaltër është e fiksuar nga dy pulla në qendër. Shorcet blu dhe çorapet e kuqe plotësojnë pamjen e plotë, me fjalën ‘Atleti’ që shfaqet në mes të muskulit”, thuhet në njoftimin e Atleticos.

Klubi spanjoll gjithashtu ka njoftuar se shitja e fanellave të reja fillon nga sot (e premte) dhe tashmë ato gjenden në lokalet e klubit dhe ‘online’. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com