Atletico – Real, formacionet zyrtare të derbit të qytetit të Madridit

09 Shkurt 2019

Atletico Madridi e pret në Ëanda Metropolitano skuadrën rivale nga qyteti, Real Madridi nga ora 16:15.

Për këtë ndeshje Atletico do të kërkojë fitoren, ashtu si kundërshtarët që janë në ndjekje në tabelë.

Aktualisht Atletico gjenet në pozitë më të favorshme, pasi ka44 pikë në vendin e dytë dhe i duhet fitorja për të vazhduar luftën për titull.

?? ¡Ya estamos en el Wanda Metropolitano! #RMDerbi pic.twitter.com/Uw4SSK8xvY

— Real Madrid C.F.⚽ (@realmadrid) February 9, 2019

Ndërkaq, Real Madridi do të kërkojë fitoren për t’u kthyer në garën për titull pasi gjendet tetë pikë larg kreut të tabelës ku qëndron Barcelona.

Formacioni i Atleticos: Oblak, Arias, Giménez, Godin, Hernandez, Partey, Saul, Correa, Lemar, Griezmann, Morata.

Formacioni i Realit: Courtois, Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon, Casemiro, Kroos, Modric, Lucas, Vinicius, Benzema.

www.telegrafi.com