Aubameyang nuk ka pranuar ofertë nga Arsenali për kontratën e re

01 Qershor 2020

Arsenali duket se e dëshiron shitjen e Pierre-Emerick Aubameyang në këtë afat kalimtar veror.

Sulmuesi gabonez lidhet me një largim nga The Gunners, derisa kërkohet nga disa klube evropiane.

Interi dhe Barcelona janë në mesin e skuadrave që i duan shërbimet e sulmuesit, derisa ESPN ka zbuluar një detaj shokues te Arsenali.

Sipas mediumit, The Gunners nuk i kanë ofruar kontratë të re Aubameyangut dhe janë të gatshëm ta lënë të largohet.

Edhe L’Equipe ka pohuar një gjë të tillë se skuadra londineze është e gatshme të shesë gabonezin në këtë verë.

Aubameyang, në anën tjetër është i pakënaqur me objektivat e klubit dhe do të kërkojë kalimin te një skuadër ku mund të fitojë trofe. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com