Australian Open: Federer favorit

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 22:00
Australian Open do të jetë në pritje të turneut të parë Grand Slam 2018

Edhe nëse disa emra të mëdhenj si Andy Murray dhe Serena Williams mungojnë, Australian Open do të jetë në pritje të turneut të parë Grand Slam 2018 që do të fillojë zyrtarisht sezonin e tenisit të madh nga e hëna, 15 janar.

Dhe Roger Federer është favoriti në dërrasën e zezë "Better" – nga kompania e basteve Lottomatica - për fitoren përfundimtare. Open Lo zvicerani,  kampioni aktual, është përpara në 2.85; pasuar nga Rafael Nadal (në 5.50) dhe Serbi Novak Djokovic (në 7.50).

Për tabelën e rezultateve të femrave, duke pasur parasysh mungesën e amerikanes Serena Williams, nga parashikimet më të mira favorite janë; për Ukrainën Elina Svitolina (në 8.50), e ndjekur nga afër nga Simona Halep rumune dhe Karolína Plíšková çeke, të dyja të listuara në 9 ,00. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike