Avdijaj kacafytet me futbollistin serb Vranjes në fundin e ndeshjes AEK-Trabzonspor

22 Gusht 2019

Trabzonspori ka arritur ta mposhti me rezultatin 3-1 AEK-un e Athinës në shtëpinë e kësaj të fundit, në përballjen e vlefshme për Ligën e Evropës.

Heroi i kësaj ndeshje ishte një mër i njohur në futbollin shqiptar, ish-sulmuesi i Partizanit të Tiranës, Kaleb Ekuban, që shënoi het-trik.

Kjo humbje nuk u prit mirë nga disa futbollistë vendas, ku nuk nuk mungoi as tensioni.

Harika bir takım oyunu ve Ekuban’ın hattrick’i ile Trabzonsporumuz Avrupa’da 50. galibiyetini alıyor ve eve zaferle dönüyor! 👊🏼👊🏼👊🏼 pic.twitter.com/CVwJxdChmt

— Trabzonspor Kulübü (@Trabzonspor) August 22, 2019

Protagonist ishte shqiptari i Kosovës, Dionis Avdijaj, që ishte futur në lojë në pjesën e dytë.

Ai pati një kacafytje me futbollistin boshnjak me origjinë serbe, Ognjen Vranjes.

Çekerim emaneti, s.kerim adaleti

— Donis Avdijaj pic.twitter.com/AcOzAbKdGm

— Golazo TS (@golazoTS) August 22, 2019

Ky i fundit shkaku i nacionalizmave ka pasur probleme edhe në të shkuarë, sidomos me bosnjakët dhe kroatët.  /Telegrafi/

www.telegrafi.com