Ballack i bindur se Bayerni mund ta transferojë Wernerin

16 Shtator 2019

Michael Ballack ka thënë se Bayern Munich do ta rikthejë interesimin për sulmuesin e Rasenball Sport, Timo Werner.

Bavarezët ishin në mesin e skuadrave të interesuar në sulmuesin e talentuar, andaj në verën e vitit 2020 do tentojnë transferimin e tij.

Ish-mesfushori që bëri 157 paraqitje për Bayernin nga viti 2002 deri në vitin 2006 ka thënë se kampioni i Bundesligës do ta transferojë Wernerin.

Michael Ballack

“Ai i ka dhĂ«nĂ« garanci Leipzigut me kontratĂ«n e nĂ«nshkruar. Por, unĂ« them se Bayerni do ta rikthejĂ« sĂ«rish interesimin pĂ«r tĂ«â€, ka thĂ«nĂ« 42-vjeçari.

Lexo po ashtu: Werner ishte shumë afër kalimit te Bayerni

“Werner Ă«shtĂ« njĂ« sulmues i jashtĂ«zakonshĂ«m dhe shumĂ« skuadra e duan transferimin e kjo nuk mĂ« befason. Bayerni e do transferimin e tij dhe mendoj se ka shanse qĂ« ta realizojĂ« transferimin e tij”, ka shtuar mĂ« tej ish-anĂ«tari i Chelseat.

Sulmuesi gjerman u transferua në vitin 2016 te Leipzigu dhe që ishte sezoni tij i parë në Bundesligë duke shënuar 21 gola në 31 paraqitje. /Telegrafi/

www.telegrafi.com