Balotelli afër kalimit te Fiorentina

21 Korrik 2019

Mario Balotelli është shumë afër që ta transferohet te Fiorentina, pasi i skadoi kontrata në fund të muajit qershor me Marseillen.

Sulmuesi italian ishte pjesë e Nices dhe së fundmi i skuadrës tjetër nga Ligue 1, ndërsa po bëhet gati që të rikthehet në Serie A, tri vite pas largimit.

Calciomercato raporton se kanë mbetur edhe disa detaje të vogla në mes të Super Marios dhe Violas, që të mbyllet marrëveshja.

Mario Balotelli (Foto: Claudio Villa/Getty Images/Guliver)

Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Montella, ka thënë se ish-sulmuesi i Interit, Milanit dhe Manchester Cityt, do të përshtatej shumë në filozofinë e lojës së tij.

“Ai Ă«shtĂ« njĂ« lojtar me cilĂ«si tĂ« rĂ«ndĂ«sishme dhe potencial tĂ« madh, disa prej tĂ« cilave nuk janĂ« pĂ«rmbushur”, ka thĂ«nĂ« trajneri i skuadrĂ«s italiane.

Lexo po ashtu: Fiorentina konsideron transferimin e Balotellit

“Por, para se tĂ« thosha se ai Ă«shtĂ« njĂ« lojtar i FiorentinĂ«s, ka kaq shumĂ« argumente pĂ«r t’u pasur”, ka shtuar mĂ« tej Montella.

Balotelli do të përfitojë një pagë pre tre milionë euro në sezon, një milion më pak se sa fitonte te Marseille. /Telegrafi/

www.telegrafi.com