Balotelli pritet t'i bashkohet Brescias

14 Gusht 2019

Sulmuesi i Italisë, Mario Balotelli raportohet se është në prag të bashkimit me klubin e promovuar këtë sezon në Serie A, Brescia.

Sipas mediumit italian Sky Sport Italia, Balotelli i ka dhënë fjalën e tij pronarit të Brescias, Massimo Cellino.

Sulmuesi italian pritet t’i bashkohet Brescias dhe do tĂ« nĂ«nshkruajĂ« njĂ« kontratĂ« tre vjeçare.

Lexo po ashtu: Tridhjetetre futbollistĂ« janĂ« ende tĂ« lirĂ« pĂ«r t'u transferuar falas kĂ«tĂ« verĂ« – njĂ« formacion yjesh dhe shumĂ« tjerĂ« nĂ« pritje    

Flamengo ishte përpjekur ta sillte në Brazil, por 29-vjeçari është i etur që të kthehet në Itali për sezonin e ardhshëm.

Balotelli pritet të kthehet në vendlindje (Foto: Claudio Villa/Getty Images/Guliver)

Balotelli është lojtari i lirë, së fundmi festoi promovimin e Brascias në Serie A, ka një shtëpi 200 metra larg nga stadiumi i tyre dhe u rrit në komunën Lombardiane.

Ai kishte kaluar tre sezonet e fundit në Ligue 1 me Nice dhe Olympique Marseille, ndërsa në të kaluarën ka luajtur me Interin, Manchester Cityn dhe Milanin. /Telegrafi/

www.telegrafi.com