Barca fiton ndaj Sociedadit dhe vazhdon rrugëtimin drejt titullit

20 Prill 2019

Barcelona e ka regjistruar fitoren e radhës në La Liga duke triumfuar ndaj Real Sociedadit me rezultat 2-1 në Camp Nou.

Goli i parĂ« u shĂ«nua nĂ« fund tĂ« pjesĂ«s sĂ« parĂ« (45′), kur pas njĂ« harkimi nga kĂ«ndi tĂ« Ousmane Dembele, realizoi Clement Lenglet.

NĂ« gjysmĂ«n e dytĂ«, Juanmi e pranoi njĂ« top nga Mikel Merino dhe e barazoi rezultatin (62′).

MirĂ«po, nuk zgjati shumĂ« dhe vendasit e rikthyen epĂ«rsinĂ«. I asistuar nga Lionel Messi, Jordi Alba e shĂ«noi golin qĂ« rezultoi i fitores (64′).

Festa e Jordi Alba dhe Arturo Vidal (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Kur kanĂ« mbetur edhe pesĂ« xhiro pĂ«r t’u zhvilluar, Barcelona qĂ«ndron nĂ« krye tĂ« tabelĂ«s me nĂ«ntĂ« pikĂ« mĂ« shumĂ« se pĂ«rcjellĂ«si i parĂ«, Atletico Madrid.

Real Sociedadi është në vend të dhjetë në tabelë me 41 pikë, zona evropiane është larg, por nuk është në rrezik as për rënie nga liga.

Në xhiron e ardhshme, katalunasit janë mysafirë të Deportivo Alaves, kurse Sociedadi është nikoqir i Villarrealit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com