Barcelona e bindur nga Lautaro, do të provojë me të gjitha forcat transferimin e tij

11 Dhjetor 2019

Gazeta spanjolle AS raporton se drejtorët e Barcelonës ishin aq të mahnitur me performancën e sulmuesit të Interit, Lautaro Martinez, mbrëmë, saqë ata janë të gatshëm të aktivizojnë klauzolën e tij të blerjes së tij prej 111 milionë eurosh.

Martinez nuk arriti të shënojë kundër Blaugranave, por ishte një kërcënim i vazhdueshëm i tyre pasi Interi luftoi për të mbetur në Ligën e Kampionëve, por argjentinasi shënoi në ndeshjen e parë mes ekipeve në tetor.

Ai siguroi gjithashtu asistimit tek goli i barazimin e përkohshëm të Romelu Lukaku në San Siro.

Lexo po ashtu: Abidal: Lautaro është lojtar i kompletuar, Barcelona po e ndjek atë

Sulmuesi argjentinas ka një klauzolë lirimi prej 111 milionë euro, megjithatë është aktiv vetëm për dy javët e para të korrikut, i ngjashëm me klauzolën që ish-sulmuesi Mauro Icardi kishte në kontratën e tij.

Interi thuhet se po punon për rinovimin e kontratës së Martinezit, duke shpresuar të heqë plotësisht klauzolën.

Lexo po ashtu: Frika nga Barcelona, Interi përshpejton rinovimin e kontratës së Lautaro Martinez

Barca e sheh sulmuesin si zëvendësimin ideal për Luis Suarez, i cili është 33 vjeç dhe ka mbetur në 18 muajt e fundit në marrëveshjen e tij të tanishme me klubin.

Martinez ka shënuar 13 gola në të gjitha garat për Nerazzurrët këtë sezon. /Telegrafi/

www.telegrafi.com