Barcelona fiton garën me skuadrat tjera, Todibo do të transferohet në Kataluni

05 Janar 2019

Gjiganti spanjoll, Barcelona ka arritur të fitojë garën për të nënshkruar me talentin francez Jean Clair Todibo.

Qendërmbrojtësi francez kishte filluar këtë edicion si titullar me skuadrën e Toulouse në Ligue 1.

Todibo ka shkëlqyer me paraqitjet e tij dhe ka rënë në sytë e skuadrave të mëdha evropiane.

Por Barcelona ka fituar garën për të nënshkruar më lojtarin dhe ai do t’i bashkohet në verë.

Kontrata e Todibos me klubin francez përfundon në fund të stinorit, ndërsa lojtari ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën që do t’iu bashkohet si futbollist i lirë.

Në rast se Barcelona do të diskutonte me klubin francez marrëveshjen tani, lojtari do t’i kushtonte rreth 10 milionë euro.

E përditshmja panjolle Marca ka lavdëruar drejtuesit e Barcelonës për një nënshkrim me perspektivë.

Juventus, Napoli, Roma, Arsenal, Borussia Dortmund dhe Paris Saint Germain ishin skuadrat tjerat të interesuara për Todibon.

19-vjeçari ka nënshkruar kontratë për katër vite me Barcelonën, ndërsa në vitin e tij të parë mund të huazohet pas turneut parasezonal. /Telegrafi/

www.telegrafi.com