Barcelona kërkon blerje të “zgjuar”, mesfushori dhe sulmuesi vijnë me pak shpenzime

06 Shtator 2020

Barcelona ka filluar nga puna për një revolucion në skuadër, pas turpërimit nga Bajerni në Champions 8-2, si dhe pasi e mbyllën vitin pas asnjë trofe të fituar. Trajneri i ri i katalanasve, Ronald Kuman ka pikasur dy objektivat e tij të parë.

Dy lojtarët që kërkon trajneri hollandez i Barcelonës, janë gjithashtu hollandez. Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, Kuman dëshiron në skuadër Xhorxhino Vinjaldum dhe Memfis Depain. Mesfushori i Liverpulit dhe sulmuesi i Lionit, të dy bashkë mund ti kushtojnë katalanasve rreth 55 milionë euro.

Një shumë jo e madhe për dy lojtarë në merkaton e ditëve të sotme. Por fillimisht Barcelona duhet të shesë lojtarë që më pas të blejë.

Barcelona are now focused on selling players. But the board already contacted Gini Wijnaldum and Memphis Depay agents.
Barça are expected to submit official bids to Liverpool and OL on next few days – they’re convinced to sign “both for less than €50/55m”. 🛑 #FCB #LFC #Barça

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) September 6, 2020

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com