Barcelona kërkon vetëm tri pikë, por përballë ka Sevillën – formacionet zyrtare

06 Tetor 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Barcelonës dhe Sevillës në kuadër të takimit për javën e tetë në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në ‘Camp Nou’, e që është ndeshja kryesore e kësaj jave në ligën spanjolle.

Blaugranasit në këtë takim do të jenë pas Jordi Alban dhe Samuel Umtitin, që janë të lënduar, Clemente Lengletin (karton i kuq).

🚪✊✊#BarçaSevilla pic.twitter.com/t5LI4MoZKe

— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 6, 2019

Katalunasit gjenden në vendin e pestë me 13 pikë, aq sa ka edhe Sevilla në të gjashtin.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Todibo, Arthur, Suarez, Messi, Dembele, Roberto, De Jong, Vidal.

👥 XI
⚽ #BarçaSevilla
🔵🔴 #ForçaBarça pic.twitter.com/EUAhXGhwx2

— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 6, 2019

Formacioni startues i Sevillës: Vaclík – Reguilón, Carriço, Diego Carlos, Jesús Navas – Fernando, Óliver Torres, Banega, Nolito, Ocampos – De Jong. /Telegrafi/

🚨 Here is the #SevillaFC starting XI for tonight’s game 🆚 @FCBarcelona at the Camp Nou:

Vaclík – Reguilón, Carriço, Diego Carlos, Jesús Navas – Fernando, Óliver Torres, Banega, Nolito, Ocampos – De Jong. #BarçaSevillaFC #WeareSevilla pic.twitter.com/wnWKKmaSnY

— Sevilla FC (@SevillaFC_ENG) October 6, 2019

www.telegrafi.com