Barcelona kthen vëmendjen nga Pjanic te Fabian Ruiz

30 Maj 2020

Barcelona mund të shënjestrojë mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz nëse nuk arrin marrëveshje për yllin e Juventusit, Miralem Pjanic.

Blaugranët kishin pranuar të shkëmbejnë Pjanic me Arthur Melo, por braziliani ka refuzuar të pranojë shkëmbimin.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, edhe pse dy klubet po debatojnë për alternativa të tjera për Arthur, Barcelona po shikon gjithashtu një lojtar dhe klub tjetër.

Lexo po ashtu: Përgënjeshtrohet marrëveshja për Semedon, Juve e lëshon Pjanicin vetëm për Arthurin

Në vend të kësaj, gjiganti katalunas po shkon drejt mesfushorit të Napolit, Fabian Ruiz, i cili vlerësohet 60 milionë euro.

Ai gjithashtu ka qenë i lidhur me Real Madridin dhe në moshën 24-vjeçare është dukshëm më i ri se boshnjaku Pjanic.

Lexo po ashtu: Napoli dĂ«shiron ‘luftĂ« ofertash’ nga Barcelona dhe Real Madridi pĂ«r Fabian Ruizin

Napoli pagoi 30 milionë euro për ta nënshkruar atë nga Real Betisi në vitin 2018 dhe vlera e tij është dyfishuar në dy vjet.

Më e rëndësishmja, është raportuar se Fabian Ruiz po refuzon të nënshkruajë një kontratë të re me Napolin, duke e bërë një shitje më të mundshme. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com