Barcelona po konsideron transferimin e dy yjeve nga Tottenhami

12 Korrik 2020

Shumë ndryshime priten te gjiganti spanjoll Barcelona që nga edicioni i ardhshëm.

Kampioni në fuqi i Spanjës pritet të largojë disa futbollistë gjatë afatit kalimtar veror, por priten edhe prurje të reja në Camp Nou.

Mediumi anglez Daily Star ka raportuar se Barcelona është e interesuar për transferimin e dy lojtarëve nga Tottenham Hotspur.

Katalunasit duan shërbimet e mesfushorit francez Tanguy Ndombele si dhe mbrojtësit të majtë anglez Ryan Sessegnon.

Tanguy Ndombele . (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

GjithnjĂ« sipas kĂ«tij mediumi, katalunasit janĂ« duke pĂ«rgatitur njĂ« ofertĂ« tĂ« lartĂ« pĂ«r t’i marrĂ« dy yjet nga Londra.

Spurs janë gati të pranojnë ofertën për francezin Ndombele, por nuk duan largimin e Sessegnon.

Anësori i ri anglez është në planet e klubit londinez që nuk duan ta largojnë atë gjatë afatit kalimtar të verës.

Ryan Sessegnon. (Photo by Naomi Baker/Getty Images)

20-vjeçari ka luajtur vetëm gjashtë takime në Ligën Premier këtë edicion me Tottenham, mirëpo klubi londinez vazhdon të besojë në aftësitë e tij dhe shihet si e ardhmja e klubit.

Nga ana tjetër Spurs janë gati të pranojnë ofertën për Ndombelen, gjithmonë nëse ajo kalon shumën e 50 milionë eurove. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com