Barcelona pret fitore ndaj Sociedadit, formacionet zyrtare

20 Prill 2019

Barcelona dhe Real Sociedadi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Katalunasit janë nikoqir të baskëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në La Liga, e cila zhvillohet në Camp Nou nga ora 20:45.

Skuadra e Ernesto Valverdes synon t’i kthehet fitores nĂ« kampionat pas barazimit befasues ndaj Huescas nĂ« javĂ«n e fundit.

? Camp Nou
⚜ #BarçaRealSociedad
? Ready? pic.twitter.com/Zd7xNpHUkG

— FC Barcelona (@FCBarcelona) April 20, 2019

NĂ« anĂ«n tjetĂ«r, Sociedadi udhĂ«ton drejt BarcelonĂ«s pĂ«r njĂ« pikĂ«, ndĂ«rsa nĂ« rast fitoreje do t’i ngjallte shpresat pĂ«r njĂ« vend nĂ« LigĂ«n e EvropĂ«s.

? What are your match predictions tonight?#BarçaRealSociedad pic.twitter.com/d7SaQgOjkt

— Real Sociedad (@RealSociedadEN) April 20, 2019

Valverde ka vendosur t’i bĂ«jĂ« disa ndryshime pĂ«r kĂ«tĂ« ndeshje, ndĂ«rsa trajneri i mysafirĂ«ve starton me formacionin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« mundshĂ«m.

Barcelona: Ter-Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Vidal, Rakitic, Arthur; Messi, Suarez, Dembele. 

? XI
âšœ #BarçaRealSociedad
?? Força Barça!

— FC Barcelona (@FCBarcelona) April 20, 2019

Sociedad: Rulli; Zaldua, Llorente, Zubeldia, Juanmi, Merino, Oyarzabal, Willian, Pardo, Aritz, Munoz. 

? El once de hoy. ÂĄJuntos a por la victoria! AUPA REAL!!! ?âšȘ?#BarçaRealSociedad pic.twitter.com/ZFGUM4TYdj

— Real Sociedad FĂștbol (@RealSociedad) April 20, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com