Bartmoeu: Vidal nuk largohet nga Barca

09 Dhjetor 2019

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka thënë se Arturo Vidal do të qëndrojë në Camp Nou dhe nuk do të largohet në afatin kalimtar të janarit.

Mesfushori kilian është lidhur me një largim nga Blaugranët me Interin si një prej klubeve me të interesuara për shërbimet e tij.

“Nuk presim asnjĂ« lĂ«vizje nĂ« janar. Kemi njĂ« skuadĂ«r tĂ« baraspeshuar; nuk na mungon asgjĂ«, por nuk guxojmĂ« ta humbim askĂ«nd”.

Arturo Vidal (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“MĂ« ka ndodhur disa herĂ« deri mĂ« tani (kur njĂ« lojtar ka shprehur dĂ«shirĂ« tĂ« largoeht). AsnjĂ«herĂ« nĂ« janar, por nĂ« fund tĂ« sezonit. NĂ« disa raste, i kemi lejuar tĂ« largohen. NĂ« raste tĂ« tjera, i kemi bindur tĂ« qĂ«ndrojnĂ«”, ka deklaruar Bartomeu pĂ«r La Repubblica.

Vidal do të udhëtojë në mesjavë në Milano, por si lojtar i Barcës dhe do të luajë pikërisht kundër Interit në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com