Bartomeu: Ne nuk kemi dashur ta humbin Neymarin

19 Shkurt 2019

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu këmbëngul se nuk ka bërë asnjë lëvizje për yllin e PSG-së, Neymar.

Ky i fundit është raportuar se dëshiron të kthehet te skuadra katalunase, por që duket se ishin vetëm thashetheme të mediave.

Bartomeu edhe njĂ« herĂ« insistoi se “as lojtari, as babai dhe askush pĂ«rreth tij nuk e ka thirrur atĂ«”.

Neymar (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

“Duket shumĂ« e vĂ«shtirĂ« [se Neymar mund tĂ« kthehej]. Klubet e mĂ«dha nuk duan tĂ« shesin lojtarĂ«t e tyre. Ne duam qĂ« lojtarĂ«t e mĂ«dhenj tĂ« fitojnĂ«, tĂ« mos bĂ«jmĂ« biznes. Neymar bleu lirinĂ« pĂ«r 222 milionĂ« euro”.

“NĂ« SpanjĂ« kemi detyrimin qĂ« tĂ« kemi njĂ« klauzolĂ« lirimi, por nĂ«se dikush dĂ«shiron tĂ« blejĂ« [Sergio] Busquets, [Gerard] Pique ose Messi, ata nuk janĂ« nĂ« shitje, mendoj se do tĂ« ketĂ« shumĂ« pak transferime mes klubeve tĂ« mĂ«dha”, pohoi ai.

Lexo po ashtu: Babai i Neymarit: Nuk kemi pasur kontakte me Barcelonën, zërat e largimit janë argëtuese   

Edhe babai i lojtarit ditë më parë ka deklaruar se nuk ka pasur kontakte me zyrtarët e klubit të blaugranave.

Ndryshe, Neymar është duke u rikuperuar prej një lëndimi të marrë javë më parë në kampionatin francez. /Telegrafi/

www.telegrafi.com