Basketbollisti Anthony Randolph: Më kërcënuan dhe shanë negro në evropian

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
22 Shtator 2017 21:23
Më kërcënuan dhe shanë negro në evropian

Kampioni i Evropës në basketboll, slloveno-amerikani Anthony Randolph tregon se ai ka qenë pre e sulmeve raciste pas përplasjes me Kristaps Porzingis, sulmuesin e ekipit të NBA New York Knicks. mes të dyve lindi gjatë takimit Letoni-Slloveni në çerekfinalen e 13 shtatorit në Stamboll. ër dy ditë me radhë, afrikano-amerikani pati ofendime dhe sharje për përplasjen me rivalin letonez, shumë me sfond racist, por që ai nuk u kushtoi shumë rëndësi. “Pas takimit, fansat letonez, turq, dhe ata njujorkezë më shanë negro dhe se unë isha një plehrë. Madje disa prej tyre më thanë se nëse vija në New York, do të më vrisnin. Nuk u përgjigjja pasi ishte humbje energjie”, tha basketbollisti slloven. "" shtoi se këto fjalë të rënda “i mori si një motivim”. foli pë “The Undefeated” dhe tregoi se ai e pranoi të luante për Slloveninë, nga përfitimet e të pasurit një pasaportë sllovene, që të favorizon në hapësirën e Bashkimit Evroian. “Sllovenia më tregoi për planin për të plotësuar hendekun në ekipin e tyre dhe nëse unë do të shkoja, ata do të kishin një shans të fitonin medaljen e artë. Unë fola me skuadrën time Real Madrid dhe ne vendosëm se ishte gjëja më e mirë për të bërë, në mënyrë që unë të bëhesha më popullor dhe të rritesha si basketbollist”, tha slloveno-amerikani.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike