Bayer Leverkusen kërkon 100 milionë euro për Havertzin

19 Maj 2020

Bayer Leverkusen nuk do të lejojë që Kai Havertz të largohet për më pak se 100 milionë euro.

Sipas Calciomercato klubi gjerman do të pajtohet me largimin e yllit kryesor të ekipit vetëm nëse në dyert e klubit vije një ofertë e tillë.

Gjermani kërkohet nga Juventusi dhe Barcelona, ndërsa klubi nga Bundesliga nuk pranon ta ul çmimin e kërkuar me gjithë pandemisë coronavirusit.

Me rikthimin e Bundeligës është rikthyer edhe Kai Havertz që shënoi dy herë në fitoren ndaj Werder Bremen.

I riu mund të luajë në të gjitha pozicionet e sulmit dhe shihet si njëri prej lojtarëve me të ardhme të madhe. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com