Bayern 3-1 Schalke, notat e lojtarëve

09 Shkurt 2019

Bayern Munichu ka fituar me rezultat 3-1 ndaj Schalkes në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 21-të në Bundesliga.

Skuadra e Niko Kovacit i është kthyer fitores në Bundesliga pas humbjes befasuese nga Leverkuseni javën e kaluar.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Jeffrey Bruma (12′, OG), Robert Lewandowski (27′) dhe Serge Gnabry (57′) për Bavarezët, ndërsa për Schalken shënoi Ahmet Kutucu (25′).

Lexo po ashtu: Bayerni fiton derbin ndaj Schalkes, i afrohet edhe më shumë Dortmundit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte kolumbiani James Rodriguez, i cili u vlerësua me notë 8.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për anësorin sulmues, Suat Serdar që u notua me 5.1.

Bayern:

Schalke:

/Telegrafi/  

www.telegrafi.com