Bayern 4-1 Stuttgart: Notat e lojtarëve, Alcantara më i miri

27 Janar 2019

Bayern Munich fitoi ndaj Stuttgartit me rezultat 4-1 në Bundesliga.

Golat për vendasit i shënuan Thiago Alcantara (5′), Christian Gentner (autogol, 55′), Leon Goretzka (71′) dhe Robert Lewandowski (854′). Ndërsa për vendasit shënoi Anastasios Donis (26′).

Më i miri në këtë takim ishte Alcantara, i cili përveç golit arriti të bëjë një paraqitje fantastike duke kontrolluar çdo gjë në mesfushë.

2019: Zwei Spiele – 6 Punkte! ? #MiaSanMia pic.twitter.com/TFaNDkyCL3

— FC Bayern München (@FCBayern) January 27, 2019

Përveç golashënuesve, me notë të lartë u vlerësuan edhe Kingsley Coman, Joshua Kimmich dhe Serge Gnabry.

Te vendasit më i miri ishte golashënuesi Donis, ndërsa me notë të lartë u vlerësuan edhe Andres Beck dhe Alexander Esswein.

Notat e lojtarëve të Bayernit:

Notat e lojtarëve të Stuttgartit:

Në xhiron e radhës skuadra bavareze luan kundër Leverkusenit, ndërsa Stuttgarti ndaj Freiburgit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com