Bayern 6-0 Wolfsburg: Notat e lojtarëve, Lewandowksi më i miri

09 Mars 2019

Bayern Munichu arriti fitore në Bundesliga ndaj Wolfsburgut me rezultat 6-0.

Për bavarezët golat i shënuan Serge Gnabry (34′), Robert Lewandowksi (37′, 85′), James Rodriguez (52′), Thomas Muller (76′) dhe Joshua Kimmich (82′).

Më i miri ishte Lewandowski, ndërsa përveç golashënuesve tjerë me notë të lartë u vlerësua edhe Franck Ribery me tri asistimet e tij.

Thomas 😂 🎺#FCBWOB @esmuellert_ pic.twitter.com/cfi126nMLV

— FC Bayern English (@FCBayernEN) March 9, 2019

Paraqitje të mirë në mesfushën e vendasve arriti të bëjë edhe Thiago Alcantara.

Te mysafirët më të mirët ishin mbrojtësi anësor Jerome Roussillon dhe Yunus Malli, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Bayern:

Wolfsburg:

Ekipi i Niko Kovac tani është i pari në Bundesliga me 57 pikë, ndërsa Wolfsburgu ne pozitën e shtatë me 39 pikë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com