Bayern 6-1 Mainz, notat e lojtarëve

31 Gusht 2019

Bayern Munichu ka fituar me rezultat të thellë 6-1 ndaj Mainzit në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Bundesliga.

Skuadra e drejtuar nga Nico Kovac ka vazhduar serinë pozitive dhe fitoret në kampionat, pasi pas Schalkes, kanë mposhtur me lehtësi edhe Mainzin.

Golat nĂ« kĂ«tĂ« ndeshje u shĂ«nuan nga Benjamin Pavars (36′), David Alaba (45′), Ivan Perisic (54′), Kingsley Coman (64′), Robert Lewandowski (78′) dhe Alphonso Davies (82′) pĂ«r vendasit, ndĂ«rsa Jean-Paul Boetius (6′) pĂ«r mysafirĂ«t.

Lexo po ashtu: Bayerni fiton me goleadë ndaj Mainzit, Perisic shënon golin e parë për Bavarezët

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte mbrojtësin francez, Pavard, i cili u vlerësua me notë 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin mysafir, Florian Muller, që u notua me 5.5.

Bayern:

Mainz:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com