Bayern i prish punë Juventusit, synon të rrëmbejë mesfushorin

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
13 Mars 2018 17:57
Zhvillime në merkato

Bayern Munich i është bashkuar garës për të firmosur me rebelin e Liveprool-it, Emre Can. Duke iu referuar raporteve te kampionët e Bundesliga-s, ata janë duke e vënë nën “presion” mesfushorin për të arritur një marrëveshje.

Zyrtarë të Juventus-it gjithashtu kanë qenë në kontakt me menaxherët e Can, por duhet që ta bindin atë për të firmosur një para-kontratë me klubin. Ndërkohë shefi ekzekutiv i Juve-s Giuseppe Marotta ka shtuar se ka klube të tjerë në garë për lojtarin e kombëtares së Gjermanisë.

Një tjetër zhvillim shqetësues për të dy klubet, Liverpool dhe “Zonjën e Vjetër”, janë një numër të tjerë klubesh të cilët duan që të firmosin me ish-lojtarin e Liverpool, duke përfshirë dhe ish-klubin e tij Bayern Munich.

Sipas “Tuttosport” thuhet se zyrtarët e Bayern Munich po i bëjnë “presion” 24-vjeçarit që të rifirmosin me Can në verë me parametër zero, po ashtu edhe me mesfushorin e Schalke 04, Leon Goretzka. Can, sidoqoftë, duket i tunduar nga një sfidë e re, pasi ka luajtur në Bundesliga. Sidoqotë, Tuttosport vijon të besojë se Juventus është favorit për të firmosur me të.

 Can iu bashkua Liverpool-it nga Bayer Leverkusen në vitin 2014 dhe ka bërë më tepër se 100 paraqitje me klubin e Meresëside. Kontrata e tij përfundon në verë, megjithatë, me përpiekjet më të mira të Steven Gerard, ai mund të zgjasë kontratën dhe të qëndrojë në Anfield.

“Ai do të qëndrojë përtej dimrit”, tha Klopp për DAZN në janar. “Emre është ende i ri dhe po zhvillohet si një lojtar i madh dhe shumë i rëndësishëm për ne. Ndonjëherë disa lojtarë dëshirojn që të diskutojë për kontartën e tyre. Kjo nuk është e mirë për klubin, por këto janë momente që duhet t’i pranojmë”.

“Dhe për sa kohë që lojtari sillet si Emre, atëherë unë nuk kam absolutisht asgjë për t'u ankuar. Ai jep gjithçka që ka dhe identifikohet me klubin”. /EDS/

Teuta reagon pas akuzave për paracaktim të rezultatit

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
19 Mars 2018 00:01

Teuta mori një fitore me vlera të mëdha kundër Lushnjes duke përmbysur rezultatin 2-0, për ta fituar ndeshjen në rezultatin 2-3. Një fitore e madhe që e ngushtoi në një pikë diferencën me Vllazninë, teksa gara për mbijetesë sa vjen edhe bëhet më interesante. Nëpërmjet një deklarate për shtyp Teuta hedh poshtë ndërhyrjet për tolerim duke theksuar, se bregdetarët e merituan plotësisht fitoren kundër verdhjeshilëve.

Klubi i futbollit Teuta duke marrë shkas nga lajmi i publikuar sot në mediat online pas ndeshjes me Lushnjen, mohon të ketë pasur ndërhyrje për tolerim të ndeshjes. Shprehim besimin tonë të plotë për skuadrën dhe ndershmërinë e futbollistëve. U arrit një fitore mëse e merituar, e cila erdhi pas një superioriteti të treguar qartazi në fushë. I përbuzim tentativa të tilla dhe zëra të pabazë, që kanë si synim vetëm shpërqendrimin e ekipit tonë. Ne kemi bërë një paraqitje të shkëlqyer në këtë ndeshje dhe kemi treguar, se jemi të aftë për të triumfuar në këtë kampionat. Ata që na kanë frikë kanë hapur fjalë për tolerim ndeshjesh, në mënyrë që ne të mos të jemi të qetë dhe rrjedhimisht të mos japim më të mirën tonë në fushë. Po përdorin mënyra të ndryshme që të na rrëzojnë, por kjo do të na bëjë më të fortë. Do jua vërtetojmë të gjithëve, se nuk kemi nevojë për ta blerë ndeshjen ndaj Lushnjes , pasi jemi të aftë të mundim çdo kundërshtar që do kemi përballë. Faleminderit për mirëkuptimin!”, mbyllet deklarata e klubit durrsak. /EDS/

 

 

Deklaratë bombë e presidentit të Kamzës Xhelal Mziu: Ju ftoj të hidhni baste

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
18 Mars 2018 23:26
Ku është Prokuroria?

Kamza ka humbur sot kundër Laçit dhe është një nga skuadrat që gjatë javëve të fundit ka qenë preh e gjykimit apo skuadrave kundërshtare. Por, është presidenti i këtij ekipi, Xhelal Mziu, i cili mohon se skuadra e tij do të bjerë nga kategoria Superiore, por edhe se lëshon një akuzë mjaft të rëndë ndaj rivalëve si Laçi dhe Teuta.

Këto dy skuadra ndeshen javën e ardhshme të kampionatit mes njëra tjetrës në Durrës, ndërsa Xhelal Mziu bën ftesën publike në Neës24 në emisionin Fair Play ku thotë se kjo ndeshje do të fitohet nga Teuta dhe se ata që luajnë baste duhet të hedhin paratë në favor të durrsakëve.

“Teuta do të fitojë ndeshjen e radhës kundër Laçit. Kjo ndeshje do të jetë në lloto dhe ftoj të gjithë ata që luajnë baste që të luajnë fitoren e Teutës”, thotë Mziu, duke treguar se ndeshja është paracaktuar. /EDS/

Heynckes analizon me qetësi disfatën: Ja pse Leipzig na mundi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
18 Mars 2018 23:22
Ja deklarata e 72-vjeçarit

Jupp Heynckes pranoi, se Bayern Munchen e meritoi humbjen nga RB Leipzig në Bundesliga pasditen e së dielës, ndërsa të besuarit e tij regjistruan humbjen e parë për vitin 2018. Bayern ishte i pamposhtur në 18 ndeshjet, por golat e Naby Keita dhe Timo Werner i dhanë fitoren me përmbysje Leipzig. Lojtarët e Heynckes janë 17 pikë larg rivalëve më të afërt Schalke 04, pas humbjes së tyre. Festimet e titullit shtyhen pas pushimit ndërkombëtar dhe trajneri veteran i Bayern nuk kishte argumente për humbjen 2-1.

"Ne u përballëm me një kundërshtar të shkëlqyer sot", tha Heynckes. "Ne duhet ta pranojmë këtë. Leipzig ishte me të vërtetë agresiv dhe luftoi shumë për të na mundur. Ne nuk luajtëm aq mirë sa në javët e fundit, Leipzig meritonte të fitonte. Ka gjithmonë lojëra si sot, kur nuk jemi në formën tonë më të mirë dhe nuk mbrohemi mirë", deklaroi 72-vjeçari në konferencën për shtyp. /EDS/

MotoGP/ Humbi garën e parë, deklarata e Marquez të befason

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
18 Mars 2018 23:18
Spanjolli flet për Dovizioso-n

Pavarësisht nga vendi i dytë është një Marquez i kënaqur, kjo shihet nga deklarata që ai paraqiti para mikrofonit të Sky-it në fund të garës në Katar. Sot kundër Dovizioso-s ishte e vështirë të bëhej më mirë, dhe kampioni i botës në pushtet e di mirë: "E dija përpara garës që për mua në këtë cirkuit nuk do të ishte e lehtë. Dovizioso më mundi përsëri, por jam i lumtur sepse podiumi ishte qëllimi kryesor. Dovizioso fitoi dhe e meritoi këtë fitore”.

Marquez arriti Zarco-n menjëherë pas Dovizioso-s: "Unë kam qenë duke pritur Dovizioso-n. Do të jetë një sfidë e bukur me të gjatë gjithë vitit, jam i lumtur për mënyrën se si e fillova”, përfundoi Marquez. /EDS/