Bayern Munich fiton me shumë mund ndaj Augsburgut

15 Shkurt 2019

Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-2 ndaj Augsburgut si mysafirë.

Ndeshja filloi shumë keq për Bayernin kur pësuan që në minutën e parë me një autogol të Leon Goretzka.

Bayern barazoi me francezin Coman në minutën e 17-të.

Augsburg e ktheu epërsinë me Dong-Won Ji që shënoi në minutën e 23-të.

Por Bayern shkoi në pushim më barazim fal francezit në formë, Coman (2-2) që shënoi në minutat shtesë të pjesës së parë.

2 – Kingsley #Coman (@FCBayern) erzielt seinen 2. Doppelpack in der Bundesliga – zuvor gelang ihm das vor knapp 2 Jahren beim 8-0 gegen den HSV im Februar 2017. King. #FCAFCB pic.twitter.com/lmGqVZJXnS

— OptaFranz (@OptaFranz) February 15, 2019

Në pjesën e dytë Bayern tregoi se e dëshiron kreun duke u sulur drejt portës së Augsburgut.

Alaba shënoi në minutën e 53-të për 3-2, për ta kaluar për herë të parë në epërsi gjigantin gjerman.

?@David_Alaba mit links ins rechte Toreck nach Vorarbeit von #Coman! ?#FCAFCB 2-3 (53') pic.twitter.com/w7H4iWmNCG

— FC Bayern München (@FCBayern) February 15, 2019

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Bayern mori fitoren e dytë me radhë duke shkuar në kuotën e 48 pikëve.

Tashmë Bayerni ka 48 pikë, dy më pak se Borussia Dotmund. /Telegrafi/

www.telegrafi.com