Bayern Munich futet në garë për Giovanni Lo Celson, që po kërkohet me ngulm edhe nga Tottenham

20 Korrik 2019

Bayern Munich është futur fuqishëm në garë për mesfushorin argjentinas të Real Betisit, Giovanni Lo Celso, i cili tash e një kohë është duke u ndjekur nga Tottenham.

Kanë qenë Spurs që kishin ofruan 65 milionë euro për kartonin e Lo Celsos dhe lojtari ishte lindur për një kalim në Londër, por oferta e gjermanëve e ka ndryshuar situatën.

Giovani Lo Celso. (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Drejtuesit bavarez kanë gati të bëjnë ofertë prej 60 deri në 65 milionë euro.

Lojtarit i ofrohet një pagë 4.5 milionë euro në sezon dhe kontratë për pesë vite.

Lo Celso. (Photo by Lucas Uebel/Getty Images)

Gara për ish- lojtarin e PSG-së mbetet e hapur, por ajo që do të përfitojë do të jetë Real Betis që e ka blerë për gjysmë çmimi se sa shuma që ofrohet tani. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com