Bayern Munich ia vazhdon kontratën Serge Gnabryt

05 Mars 2019

Bayern Munich ka njoftuar se është vazhduar kontrata me futbollistin e ri, Serge Gnabry.

Lojtari ka rinovua me bavarezët zyrtarisht kontratën deri në vitin 2023.

Bayerni me këtë rinovim ia ka mbyllur dyert të gjitha klubeve që kishin shfaqur interes për 23-vjeçarin.

#Serge2023 ⚡

"We're delighted to have tied #Gnabry down to a long-term contract. Serge is one of our young guns and an important part of #FCBayern's future." @Brazzo #MiaSanMia pic.twitter.com/pEEJhhRAKE

— FC Bayern English (@FCBayernEN) March 5, 2019

“Serge është një i ri me të ardhme të madhe dhe një nga lojtarët kyç të Bayernit”.

“Jemi të bindur se ai do të na kënaqë në vitet e ardhshme”, ka thënë drejtori sportiv Hasan Salihamidzic.

BREAKING: @SergeGnabry has signed a new contract with #FCBayern until 2023! ✍️#MiaSanMia ?⚪ pic.twitter.com/MdmVrkhvu3

— FC Bayern English (@FCBayernEN) March 5, 2019

Gnabry u transferua te Bayern në verën e vitit 2017 dhe u huazua te Hoffenheim për një sezon.

Ai u rikthye te Bayern verën e kaluar duke zhvilluar 29 ndeshje.

Gnabry ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë. /Telegrafi/

?️ @SergeGnabry: "I feel really good here. I have a lot of fun with this team. I hope to win many titles and enjoy great moments. I'm looking forward to a good future with #FCBayern."#MiaSanMia pic.twitter.com/ja974rD2f6

— FC Bayern English (@FCBayernEN) March 5, 2019

www.telegrafi.com