Bayern Munich kthehet në stërvitje, Neuer flet për ndjenjën e çuditshme që kishte

06 Prill 2020

Pas rreth dy javësh duke stërvitur përmes internetit, ekipi i parë i FC Bayern Munich ka filluar të stërvit në qendrën stërvitore të klubit me grupe të vogla lojtarësh që nga e hëna.

Kjo është bërë në përputhje me vendimet e qeverisë dhe autoriteteve përkatëse, duke u respektuar të gjitha masat higjienike dhe në mënyrë rigoroze për të ngadalësuar përhapjen e coronavirusit.

Pas një rutine ngrohjeje, kishte stërvitjet për vrapim dhe pastaj seanca kryesore dhe ajo teknike – të gjitha këto duke u respektuar distanca e nevojshme sociale.

?️ @Manuel_Neuer: “A very unusual feeling!”#FCBayern complete first small-group training session.

? https://t.co/WtDUnuOGd1

— FC Bayern English (@FCBayernEN) April 6, 2020

“Ishte me siguri një ndjenjë shumë e pazakontë mbajtja e një seance stërvitore në grupe të vogla sot, por ishte gjithashtu e bukur t’i shohësh përsëri djemtë”, ka thënë kapiteni Manuel Neuer.

“Unë do të doja të falënderoja klubin dhe të gjithë ata që ndihmuan që ne të përfundojmë stërvitjen specifike të futbollit dhe të ishi, përsëri në fushë në këto periudha të vështira”, ka thënë për fundi ai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com