Bayern Munich – Maniz, debutojnë Coutinho dhe Perisic në 'Allianz Arena'- formacionet zyrtare

31 Gusht 2019

Bayern Munich dhe Mainz i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së tretë në Bundesligë.

Ndeshja që zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ do të fillojë nga ora 15:30, derisa Bavarezët shiheni si favorit në letër, mirëpo mysafirët dinë të jenë arrë e fortë.

Bayerni aktualisht është në vendin e katërt në ligë, gjersa kanë grumbulluar katër pikë, mirëpo Mainzi e ka filluar në mënyrën më të keqe sezonin e ri.

✅ Die #AllianzArena hat geöffnet! Wir freuen uns auf eure Unterstützung! ☀️ #FCBM05 #packmas pic.twitter.com/GJqrwgMXBB

— FCB-Fanbetreuung (@FCBayern_FB) August 31, 2019

Mysafirët gjenden në vendin e fundit ende pa fitore, andaj kjo u jep shpresë Bavarezëve që t’i marrin tri pikë me lehtësi.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer, Sule, Pavard, Thiago, Lewandowski, Coutinho, Perisic, Hernandez, Alba, Coman, Kimmich.

Die Aufstellung für #FCBM05: pic.twitter.com/PNSiZMUS3F

— FC Bayern München (@FCBayern) August 31, 2019

Formacioni startues i Mainzit: Muller, Aaron, Niakhate, Boetius, Latza, Fernandes, Onisiwo, Pierre-Gabriel, Hack, Baku, Burkardi. /Telegrafi/

Unser TEAM für den Auftritt beim @FCBayern 🔴⚪️👊 #FCBM05 pic.twitter.com/EZsjk5JkcR

— 1. FSV Mainz 05 (@1FSVMainz05) August 31, 2019

www.telegrafi.com