Bayern Munich ngritë trofeun lartë, titulli i 30-të për bavarezët

27 Qershor 2020

Bayern Munich e kishte siguruar më parë titullin e kampionit, por vetëm pas ndeshjes së sotme ndaj Wolfsburgut ku fitoi 4-0, ngriti lartë trofeun.

Pa ceremoni dhe pa tifozë Bayern Munich e ka ngritur lartë trofeun që është i 30-ti për ta në histori dhe i teti me radhë.

Bayern Munich këtë sezon ka pasur ngritje- rënie, pasi sezonin e ka nisur me trajneri Niko Kovac, i cili ishte shkarkuar pothuajse në fillim.

🏆🥳🎉🎊🙌💪@FCBayern | @FCBayernEN | @FCBayernUS pic.twitter.com/8j637OfgLl

— UEFA.com DE (@UEFAcom_de) June 27, 2020

Drejtimin e mori Hansi Flick i cili me mjeshtëri e drejtoi klubin drejt titullit.

Robert Lewandowksi ishte lojtari kryesor me 34 gola te Bayern Munich.

2013/14 – 2️⃣0️⃣
2015/16 – 3️⃣0️⃣
2017/18 – 2️⃣9️⃣
2018/19 – 2️⃣2️⃣
2019/20 – 3️⃣4️⃣

Robert Lewandowski picks up a fifth top-scorer award in his best season to date 🏅 pic.twitter.com/U00LmZLMSn

— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) June 27, 2020

Bavarezër janë në garë edhe në Ligën e Kampionëve, ku pothuajse kanë siguruar kalimin në çerekfinale. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com