Bayern Munich ofertë prej 80 milionë euro për Paulo Dybalan

29 Maj 2019

Bayern Munich ka ofruar 80 milionë euro për yllin e Juventusit, Paulo Dybalan.

Sipas Corriere dello Sport, që citon edhe disa medium gjermane klubi bavarez e ka seriozisht për Dybalan, duke ofruar 80 milionë euro që është rekord për klubin.

Sulmuesi 25-vjeçar nuk ka qenë në nivelin më të lartë prej se në klubin torinez ka ardhur Cristiano Ronaldo.

Dybala. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Argjentinasi i ka shënuar 10 gola në edicionin 2018-19, shifra më e vogël prej sezonit 13/14 kur ishte te Palermo në Serie B.

Gazeta shkruan se Juve ende beson që mund të marr ofertë deri në 100 milionë euro.

Paulo Dybala . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Bayern këtë sezon ka humbur emra si Franck Ribery dhe Arjen Robben. /Telegrafi/

www.telegrafi.com