Bayern Munich – RB Leipzig, formacionet zyrtare të derbit të javës në Budesliga

09 Shkurt 2020

Bayern Munichu dhe RB Leipzigu kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Bundsliga.

Bavarezët janë nikoqir të Leipzigut në takimin e vlefshëm për javën e 21-të në Bundesliga, takim që zhvillohet në Allianz Arena nga ora 18:00.

Vendasit vijnë në këtë ndeshje pas një serie pozitive me gjashtë fitore radhazi dhe synojnë tri pikët e radhës për të krijuar epërsi pikërisht ndaj Leipzigut dhe rivalëve tjerë.

We're all set for the big one! ⏳#FCBRBL #MiaSanMia pic.twitter.com/M8s7bBR3iH

— FC Bayern English (@FCBayernEN) February 9, 2020

Në anën tjetër, mysafirët kanë një humbje dhe një barazim në dy ndeshjet e fundit dhe synojnë rezultat pozitiv për të mos lejuar Bayernin të shmanget në garën për titull.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Bayern: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Alcantara; Gnabry, Goretzka, Muller, Lewandowski;  

RB Leipzig: Gulasci; Klostermann, Adams, Upamecano, Angelino; Sabitzer, Halstengerg, Nkuku, Laimer; Olmo, Werner

Mit unseren beiden Neuzugängen Dani #Olmo und #Angelino ins Topspiel gegen den FC Bayern! 🔥💪😎#FCBRBL #RBLeipzig pic.twitter.com/5OB82i4SRX

— RB Leipzig (@DieRotenBullen) February 9, 2020

/Telegrafi/

www.telegrafi.com