Bayern Munich – Stuttgart, formacionet zyrtare

27 Janar 2019

Bayern Munichu dhe Stuttgarti kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Bundesliga.

Bavarezët janë nikoqir të Stuttgartit në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Bundesligas, e cila fillon nga ora 15:30 në Allianz Arena.

Skuadra e Niko Kovacit vjen nga gjashtë fitore radhazi dhe synon ta vazhdojë serinë e fitoreve për t’i qëndruar pranë Borussia Dortmundit.

The gates are open – we're officially back home ??#FCBVFB #MiaSanMia pic.twitter.com/MZVZtCSwCe

— FC Bayern English (@FCBayernEN) January 27, 2019

Në anën tjetër, mysafirët kanë tri humbje radhazi dhe do të ishin të kënaqur edhe me një pikë pasi janë në zonën e rënies nga kategoria.

Ankunft in der Allianz Arena. #FCBVfB #VfB pic.twitter.com/KwiR5GvxIK

— VfB Stuttgart (@VfB) January 27, 2019

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Bayern: Neuer; Kimmich, Sule, Hummels, Alaba; Thiago, Martinez; Muller, Goretzka, Coman; Lewandowski. 

TEAM ALERT ?⚪#VfBFCB #packmas pic.twitter.com/AcVKYFQi17

— FC Bayern English (@FCBayernEN) January 27, 2019

Stuttgart: Zieler; Insua, Kempf, Kabak, Beck; Ascaciabar, Zuber, Esswein, Gentner; Donis, Gonzalez.

[Werbung] Unsere Startelf für das Auswärtsspiel in München.

Die Aufstellung wird präsentiert von #Betano. Jetzt noch schnell auf #FCBVfB wetten.-> https://t.co/xBtjQMw5nT pic.twitter.com/ZVgumlY58B

— VfB Stuttgart (@VfB) January 27, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com