Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

06 Shkurt 2019
Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Ndeshja mes Hertha Berlin dhe Bayern Munich e vlefshme për 1/8 e DFB Pokal doli të jetë mjaftë interesante, ku pas vazhdimeve bavarezët kaluan tutje me rezultat 3-2. 

Përballja fillojë më gol kur Maximilian Mittelstadt shënoi në minutën e 3-të pas një asistimi të Salomon Kalous.

Por bavarezët u kundërpërgjigjën menjëherë duke e barazuar rezultatin.

⏪ Und so ist es passiert:@matshummels spielt von der Mittellinie zu @lewy_official, der dem Ball entgegenläuft und direkt ablegt auf @jamesdrodriguez. Der Kolumbianer mit nur einer Ballberührung in den Lauf von @SergeGnabry, der aus 15 Metern flach einnetzt.#BSCFCB 1-2 pic.twitter.com/9OPN95fDMI

— FC Bayern München (@FCBayern) February 6, 2019

Ishte Serge Gnarby që e shfrytëzoi bukur një asistim të Robert Lewandowskit për të barazuar në 1-1.

O GOL do Gnabry! 1-1 pic.twitter.com/TB20MNnom4

— MIA SAN MIA (@HomeFCB) February 6, 2019

Edhe pse kishte shumë raste, pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Me të filluar pjesa e dytë, Gnarby arriti të shënojë golin e dytë personal dhe të epërsisë për Bayernin.

Starkes Spiel, @SergeGnabry! 👊 #BSCFCB pic.twitter.com/oa9RfZYRXe

— FC Bayern München (@FCBayern) February 6, 2019

Por vendasit nuk u dorëzuan. Ishte Davie Selke që erdhi nga banka rezervë që shënoi për 2-2 në minutën e 67-të.

Los pases de @jamesdrodriguez son quirúrgicos aquí la asistencia para que Serge Gnabry convirtiera en la Copa de Alemania ante el Hertha Berlín​​. pic.twitter.com/V6qU5Cjpbe

— DANY (@Mugdany) February 6, 2019

Loja e rregullt u mbyll baras dhe u desh të zhvillohen vazhdimet.

Kingley Coman shënoi për Bayernin në minutën e 98 për 3-2.

👑👑 #BSCFCB pic.twitter.com/hxrYyoXAN8

— FC Bayern München (@FCBayern) February 6, 2019

Deri në fund nuk kishte më gola dhe bavarezët kaluan në çerekfinale të DFB Pokal. /Telegrafi/  

Kingsley Coman makes it 3:2 @lewy_official assists

3:2 Kingsley Coman#POKALFEVER #BayernMunich #HerthaBSC pic.twitter.com/bjvJBuii0p

— football_fo_life (@footballfolife2) February 6, 2019

www.telegrafi.com