Bayern Munich – Werder Bremen, formacionet zyrtare

20 Prill 2019

Bayern Munichu dhe Werder Bremeni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Bundesliga.

Bavarezët janë nikoqir të Bremenit në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të kampionati gjerman, e cila zhvillohet në Allianz Arena nga ora 15:30.

Skuadra e drejtuar nga Niko Kovac vjen nga një formë pozitive dhe synon fitoren e radhës për të mbetur në pozitën e parë.

Fokus ?!#FCBSVW #MiaSanMia #packmas pic.twitter.com/jSRIA0LmTb

— FC Bayern MĂŒnchen (@FCBayern) April 20, 2019

Në anën tjetër, mysafirët nuk dinë për humbje që një kohë të gjatë dhe do të synojnë rezultat pozitiv për të mbetur në garë për një pozitë që i dërgon nga garat evropiane.

Moin @FCBayern ??

Wir haben uns schonmal in euer Wohnzimmer gesetzt. Netter Teppich. ?#Werder | #fcbsvw pic.twitter.com/9oOwSCLTCe

— SV Werder Bremen (@werderbremen) April 20, 2019

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te Werderi nga minuta e parë luan Milot Rashica.

Bayern: Ulreich; Kimmich, Sule, Boateng, Alaba; Martinez, Alcantara; Gnabry, Muller, Coman; Lewandowski. 

Unsere Aufstellung gegen Bremen! #packmas #MiaSanMia pic.twitter.com/FWNVsuJ8Nb

— FC Bayern MĂŒnchen (@FCBayern) April 20, 2019

Werder: Pavlenka, Augustinsson, Mohwald, Kruse, Rashica, Veljkovic, Sahin, Moisander, Selassie, Klassen, Eggestein

Die #Werder-Startelf fĂŒr das Duell mit dem @FCBayern:

Von der Bank: #Kapino, #Pizarro, #Osako, #Harnik, #Langkamp, #Friedl, #Bargfrede

⏰ 15.30 Uhr
? https://t.co/qd6Ds0rGbi
? https://t.co/ySFdFeo1BQ#fcbsvw | #? pic.twitter.com/SC0TOSnmEI

— SV Werder Bremen (@werderbremen) April 20, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com