Bayerni dëshiron të blindojë Kingsley Comanin

23 Mars 2020

Derisa Bundesliga është e suspenduar për shkak të coronavirusit, Bayern Munich ka filluar t’i rinovojë kontratat e disa lojtarëve.

Në mesin e atyre që pritet të përfitojnë kontratë të re, është edhe Kingsley Coman që o kalon nëpër një formë të mirë në këtë edicion.

Sipas FootMercato, Bavarezët kanë filluar bisedimet me 23-vjeçarin për marrëveshjen e re, e që gjërat po shkojnë në rrugën e duhur.

Coman deri më tani në këtë sezon ka shënuar pesë gola dhe ka bërë një asistim në të gjitha garat.

Lexo po ashtu: Coman mbështet transferimin e Sanes te Bayerni

Bayerni është afër transferimit të Leroy Sanes nga Manchester City, mirëpo kjo nuk do të ndikojë në të ardhmen e francezit.

Kontrata aktuale e lojtarit skadon në vitin 2023, derisa pritet të vazhdojë edhe për dy vite të tjera. /Telegrafi/

www.telegrafi.com