Bayerni edhe më afër transferimit të Bale

10 Gusht 2019

Bayern Munich është duke shpresuar që ta transferojë Gareth Balen në këtë afat kalimtar në formë huazimi me të drejt blerje në fund të sezonit 2019/20.

Zinedine Zidane ka bërë të ditur javë më parë se nuk e konsideron anësorin pjesë të panëve të tij, andaj klubi spanjoll po punon shitjen e tij në këtë verë.

Jiangsu Suning ishte shumë afër ta transferonte 30-vjeçarin nga Los Blancos, mirëpo Florentino Perez e bllokoi kalimin, pasi dëshironte një shumë më të lartë.

Bavarezët e duan transferimin e uellsianit, pas largimit të Franck Riberys dhe Arjen Robbenit në fund të sezonit të kaluar.

Lexo po ashtu: Bale mund të transferohet te Bayerni si pjesë e marrëveshjes me Adidas

Real Madridi i ka bërë me dije kampionit të Bundesligës se nuk e duan largimin e anësorit në formë huazimi, por si shitje permanente.

Bale ka edhe tri vite të mbetura në kontratën me madrilenët, ndërsa dëshira e tij është që në këtë verë të largohet nga Santiago Bernabeu. /Telegrafi/

www.telegrafi.com