Bayerni fiton me rezultat bindës ndaj Hertha Berlinit

19 Janar 2020

Bayern Munich e ka mposhtur Hertha Berlinin me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 18-të në Bundelsiga.

Edhe pjesa e parë përfundoi pa gola, në të dytën u shënuan plotë katër sosh.

Llogarinë e golave e hapi Thomas Muller në minutën e 60-të me një asistim të Ivan Perisin.

đŸ”„

🔮âšȘ #BSCFCB | 0:2 pic.twitter.com/qQZ2lMERN1

— FC Bayern MĂŒnchen (@FCBayern) January 19, 2020

MĂ« pas ishte Robert Lewandowski (73’) qĂ« shĂ«noi nga penalltia, ndĂ«rsa dy minuta mĂ« vonĂ« rezultatin e thelloi Thiago Alcantara me njĂ« asistim tĂ« Leon Goretzkas.

Sulmuesi kroat më pas ndryshoi rolin nga një asistues në golashënues, duke shënuar për 4-0 në minutën e 84-të me një asistim të Muller.

â„č @esmuellert_ mit einer klasse Flanke von rechts an den langen Pfosten, #PeriĆĄić springt hoch und nickt ein – Jarstein ist zwar dran, kann den Einschlag aber nicht verhindern.

🔮âšȘ #BSCFCB | 0-4 pic.twitter.com/mkG78eECZR

Bavarezët kishin shanse të mira që ta thellonin edhe më shumë rezultatin, por shpërdoruan disa shanse të mira.

Me këtë fitore në javën e 18-të, Bayerni është ngjitur në pozitën e dytë me 36 pikë, katër më pak se Rasenball Sport Leipzig që është lider.

Në xhiron e 19-të, kampioni në fuqi i ligës gjermane do të ketë punë me Schalken. /Telegrafi/